האלפקות: נסיכות הצמר לסריגה

כשמן כן הן – צמרן מן היוקרתיים בעולם.
מבנה הסיב הדק והחלול מקנה רכות, משקל קל ויכולת בידוד טרמי דבר ההופך את צמר האלפקה לאחד מהאיכותיים בעולם.
סגולות המביאות את צמר האלפקה להיות כה בריא ונעים למגע עם הגוף.
מאז 1987 אנחנו מגדלים את האלפקות לצמר.
אקלים הר הנגב הגבוה מאפשר לנו להשביח את הסיב ולהביא אותו לאיכותו המרבית.
אצלנו בחווה מייצרים צמר לסריגה על כל שלביו החל מהגז ועד המוצר הסופי.

סרטון: הנחומים איור ואנימציה 

סרטון: הנחומים איור ואנימציה 

כבכל שנה עם בוא האביב, הימים מתחממים וזה זמן התספורת לאלפקות בחווה. חג הפסח בישראל הוא חג הגז בחוות האלפקות זוהי מסורת בת 27 שנים ואנו מחכים ומתרגשים לקראת עונת הגז כל פעם מחדש.

התזמון האידיאלי לגז הוא בתחילת האביב, הגז מאוורר את האלפקות לקראת הקיץ החם ומאפשר לצמר לגדול מחדש לפני החורף הקר. לנו זה נותן זמן לעבד את הצמר במפעל ולהפיק ממנו חוטי צמר לסריגה ומוצרים לקראת החורף הבא.

הגז אצלנו מתבצע במכונות מתקדמות, לא מכאיב ולא מפריע לאלפקות. זה ממש כמו תספורת לבני אדם. אורחי החווה מסייעים לנו לעתים ברעיונות ואנו מעצבים יחדיו תספורות אופנתיות ומקוריות לאלפקות שלנו.

במפעל הצמר בחווה מתרחשים כל שלבי הייצור. אנחנו גאים בצמר לסריגה שלנו ולהיות חוות הבוטיק היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצעים כל שלבי הייצור מגידול האלפקות ועד הסוודר תחת אותה קורת גג. צמר לסריגה של האלפקות קיים בארבעה צבעי יסוד – שחור, חום, אפור, לבן ומגיע ל32 גווני ביניים טבעיים (אנחנו לא צובעים צמר)

בחג הגז אורחי החווה מוזמנים לחוויה שכולה צמר, להיחשף, ללמוד וללוות את כל תהליך הייצור – מהאלפקה ועד הסוודר!

בחוות הבוטיק שבמצפה רמון מייצרים, משווקים ומוכרים חוטי צמר לסריגה של אלפקות כבר שלושים שנה, באיכות הגבוהה ביותר. את הצמר האיכותי אנו מפיקים על כול שלביו החל מגידול האלפקות, דרך גזיזת האלפקות בתחילת עונת האביב, שטיפת הצמר, הכנתו לטוויה, שזירתו וטווייתו. מדובר במאה אחוז חוטי צמר אלפקה טבעיים שאינם עוברים הליכי צביעה, המוצעים עבור מחירים משתלמים במיוחד לקהל לקוחות הפרטי והמסחרי.

סוגים שונים של חוטי סריגה

חוטי סריגה מיועדים ליצירת מגוון מוצרים באמצעות טכניקות ליפוף, אריגה ושזירה ייחודיות המכונות סריגה. חוטים אלו ניתנים לייצור ממקורות שונים, ביניהם פרווה ושערות של חיות, סיבי צמחים וחומרים סינטטיים. לחוטים השונים של הסריגה יש קשת רחבה של מאפיינים ותכונות. כך למשל, צמר מחיות יכול להיות בעל מרקם קשיח או רך בהתאם לסוג החיה ואופן עיבוד הצמר. כמו כן, חוטי סריגה כמו כותנה ידועים בחוזקם ועמידותם הגבוהה ואילו חוטים סינטטיים מופקים עם מגוון תכונות שונות בהתאם למטרת ייצורם.

התכונות והאיכויות של חוטי צמר אלפקה

כאמור, בשוק המקומי ניתן למצוא סוגי צמר לסריגה רבים ושונים, הנבדלים אחד מהשני בתכונותיהם ואיכויותיהם. בין היתר, ישנם סוגי צמר לסריגה הנחשבים ליוקרתיים ואיכותיים כדוגמת צמר אנגורה או קשמיר, ויש סוגי צמר הנחשבים כפשוטים ובסיסיים כמו צמר כבשים. בדירוגי איכות אלו צמר האלפקות נחשב לאחד האיכותיים בעולם, וזאת בזכות מספר תכונות ייחודיות.

תכונות אלו מתמקדות בעיקר במאפייני סיב שערות האלפקה, שהינן רכות ונעימות למגע. כמו כן, בזכות מבנה סיב השערות והיותו דק וחלול מתקבלים חוטי צמר קלי משקל. כך לדוגמא, בהשוואה לצמר כבשים המשקל של צמר אלפקות הינו כמחצית. כמו כן, בשל מבנה סיב הצמר החלול נוצרת בתוכו שכבת בידוד אוויר המגנה מפני קור ואפילו מפני חום (זו הסיבה שהאלפקות אינן סובלות מהחום בקיץ, בזכות הצמר המבודד חוף הגוף של האלפקה נשמר זהה תמיד ואינו מושפע כמעט בכלל ממזג האויר או הטמפרטורה החיצונית).

מעבר לכך, צמר האלפקות מגיע בשלל גוונים טבעיים מרהיבים, הנשענים על ארבעה צבעי בסיס של אפור, שחור, חום ולבן המסתעפים ללמעלה מ- 30 גווני ביניים שונים. עקב תכונות אלו הפך צמר זה ליוקרתי והמבוקש ביותר בעולם. מצמר האלפקה ניתן לסרוג פריטי לבוש, אקססוריז, כיפות, שמיכות ואף שטיחים, כולם באיכות מעולה, מרהיבים ביופיים, קלי משקל ובעלי כושר בידוד תרמי גבוה.

הזמנת חוטי צמר לסריגה

להזמנת חוטי צמר לסריגה במחירים נוחים, ולקבלת עוד מידע בנושא, צרו קשר עם חוות האלפקות בטלפונים 08-6588047 ו- 052-8977010. [email protected]

צמר סריגה של אלפקות - משובח ואיכותי

בחוות האלפקות שבמצפה רמון מתמחים כבר קרוב לשלושה עשורים בגידול חקלאי של אלפקות עבור צמר לסריגה. מדובר בצמר משובח הנחשב לטוב ביותר בעולם ומשמש לסריגת מגוון מוצרים איכותיים אשר מגוון רב אנו מוכרים בחנות המפעל אצלנו בחווה כדוגמת כובעי צמר, גרביים, כפפות וצעיפים.

תכונות צמר אלפקות לסריגה

צמר סריגה העשוי מצמרן של אלפקות נמנה על המשובחים והיוקרתיים בעולם, ומוערך בזכות תכונותיו הייחודיות. מבנה סיבי צמר אלפקה הינו דק וחלול וכך הוא מקנה מגע רך לצד משקל קל, ביחד עם בידוד תרמי מעולה. תכונות אלו הופכות אותו לנעים למגע, בריא לשימוש וטבעי לחלוטין.

צמר סריגה באיכות גבוהה ביותר

חשוב לדעת שיש הבדל מהותי בין סוגי צמר אלפקות לסריגה המוצעים בשווקים. מקור ההבדלים בתנאי גידול האלפקות ובאחוזי צמר האלפקות שיש במוצר. לכן, אם אתם מחפשים צמר לסריגה באיכות גבוהה כדאי שתכירו את המוצרים שיש לנו להציע בחווה. בנוסף, בתחום ייצור צמק האלפות ישנה תרבות זיופים ענפה. לכן, בקניית צמר האלפקה כדאי מאוד להזהר מזיופים. מוצרי הצמר של חוות האלפקות, איכותם נובעת מתנאי גידול אופטימאליים שמספק אקלים הר הנגב הגבוה בסביבת מצפה רמון. תנאים אלו לצד ניסיון רב שנים בתחום מאפשרים לנו להשביח את סיבי צמר האלפקות לרמת איכות מרבית. כמו כן, הצמר מיוצר על ידינו בחווה על כול שלביו, החל מגז החיות ועד למוצר הסופי אשר נבדק לכל אורך התהליך ומובטח כעשוי ממאה אחוז צמר אלפקות.

מוצרי סריגה ואופן שימוש

צמר האלפקות המשובח שמופק בחווה מתאים לסריגתם של מגוון מוצרים, אשר את חלקם אנו סורגים, משווקים ומוכרים בעצמנו. בין היתר, תוכלו לרכוש מאיתנו דוללות צמר במשקל 50 גרם ובאורך מאה מטרים, וכן כפפות, כובעים וצעיפים בשלל דוגמאות ועיצובים, לרבות דוגמאות אחידות, פסים וסגנון דרום אמריקאי. יש לציין כי את מוצרי הצמר הטבעיים של האלפקות אסור לכבס במכונת כביסה או לייבש במכונת ייבוש. את המוצרים יש לכבס בעדינות ביד, ללא סחיטה, ולייבשם בצל על ידי הנחה על גבי משטח.

הזמנת צמר לסריגה

להזמנת צמר סריגה של אלפקות ומוצרי צמר שונים, ולקבלת מידע אודות פעילויות נוספות שיש בחווה כדוגמת לינה בצימרים , טיולי סוסים או סדנאות odt צרו קשר עם חוות האלפקות בטלפונים 08-6588047 ו- 052-8977010. או במייל: [email protected]

צמר מובחר ואיכותי

חוות האלפקות שליד מכתש רמון מייצרת באופן עצמאי צמר לסריגה בסיטונאות, העשוי ממאה אחוזי צמר אלפקה איכותי בגוונים טבעיים, ומוצע למכירה עבור מחירים משתלמים במיוחד. זהו צמר שאנו מספקים כבר שלושים שנה וכול הליך הפקתו מבוצע בחווה, החל מגידול האלפקות, דרך גז האלפקות באביב, שטיפת צמר, הכנתו לטוויה וטווייתו לחוטים.

ייחודו של צמר האלפקות

צמר האלפקות שמופק בחוות האלפקות ונמכר בסיטונאות נחשב לסוג צמר איכותי ומובחר בזכות תכונותיו הייחודיות. בין היתר, צמר זה ידוע ברכות ובנעימות מגעו ובמרקם הטבעי, וכן בהיותו קל משקל ובעל רמת בידוד תרמית גבוהה. כמו כן, סיביו וחוטיו נחשבים לארוכים, אלסטיים וחזקים במיוחד. כך למשל, הם פי שלושה יותר חזקים מצמר כבשים ובעלי יכולות חימום גבוהות של פי שבעה מצמר כבשים. בנוסף, צמר זה מעכב בעירה ונשמר נקי מאבק בהיותו נטול שמנים הקיימים בסוגי צמר אחרים, אשר גורמים לבעירה ולהדבקות של לכלוך לבגד. ואם לא די בכך, הוא נחשב להיפואלרגני שאינו חביב על קרדית האבק. לבסוף, צמר האלפקות מורכב מעשרות גוונים טבעיים שונים של אפור, חום, לבן ושחור.

תנאי גידול אופטימאליים

החווה שלנו הינה ייחודית במינה בארץ ובעולם, בהיותה היחידה מסוגה בעולם בה מתקיים כל התהליך החל מגידול אלפקות וייצור הצמר ומוצריו והכל תחת "קורת גג אחת". היכולת לגדל חיות עדינות וחביבות אלו נובעת מתנאי האקלים של מצפה רמון, עם תנאי מדבר גבוה שמספקים לאלפקות לילות וימי חורף קרים. בנוסף, החיות גדלות בתנאים מיטביים עם שטח נרחב להסתובב בחופשיות, להתרבות ולשמר את אורחות חייהן הייחודיות. גם פעולת הגז מבוצעת באופן שאינו מכאיב או פוגע בחיה, בעזרת מכשור מיוחד ועם רגישות והבנת צרכי חיות אלו ומאפייני התנהגותן.

מפעל צמר מקומי

גורם נוסף המייחד את החווה שלנו גם מבתי גידול אחרים של האלפקות, הינו העובדה שבית גידולן נמצא בסמוך למקום הפקת הצמר. ההפקה מבוצעת במפעל החווה בעבודת יד ועם מכונות בסיסיות ופשוטות. כמו כן, במפעל מועסקים בין היתר עולים חדשים בתנאים מיטיבים והם מכינים בעבודת יד מוצרי צמר שונים כדוגמת כובעים וצעיפים.

הזמנת צמר לסריגה בסיטונאות

להזמנת צמר לסריגה בסיטונאות במחיר משתלם ולקבלת עוד פרטים ומידע בנושא, צרו קשר עם חוות האלפקות

בטלפונים 08-6588047 ו- 052-8977010. או במייל offic[email protected]

שעות כניסה ומחירון

החווה פתוחה בכל ימות השנה

למעט יום כיפור ויום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

שעות כניסה

בקיץ: 08:30-18:30
בחורף: 08:30-16:30
לא ניתן להכניס כלבים לחווה.

 יום הזכרון 28.4.2020: החווה סגורה

בודדים

מחיר הכניסה לחווה כולל השתתפות בהדרכה, ביקור במפעל הצמר, בית הקפה, האכלת האלפקות והלאמות מכף היד וסיור חופשי בחווה. 

כמו כן המחיר כולל חלק מפעילויות היצירה לילדים.

קבוצות

מחירים אלה כוללים הדרכה פרטית לקבוצה (למעט חגים ושבתות), האכלת האלפקות והלאמות מכף היד וסיור חופשי בחווה.

המחירים הם לקבוצה של 20 איש ומעלה, בתיאום מראש ובהוצאת הזמנה לביקור.