בשלום עם הטבע: חוות האלפקות

July 8, 2015

 

הגענו לחוות האלפקות במצפה רמון עם ציפיות אמריקאיות לחווה טיפוסית - מכלאות צפופות ומסוככות, רעש של בעלי חיים מאחורי סורגים, והפרדה מסודרת בקפידה של המינים. 

 

אך הביקור בחוות האלפקות הייתה חוויה לגמרי לא צפויה. עוד בכניסה הנך מבורך בנוף אלפקות ולאמות המשוטטות באקראיות במרחבים המגודרים. וכלבים. יש עשרה כלבים המטיילים בנינוחות ברחבי החווה, חלקם עוצרים למנוחות צהריים על גבי שולחנות הפיקניק לצד בניין ההנהלה. מאוחר יותר, כשהסתובבנו בחווה עם נעמה דביר, נדהמנו מהמגוון הרחב של בעלי חיים: תרנגולות, עזים, כבשים, סוסים, תרנגולי הודו, חמורים, לאמות, אלפקות, חזירים – כל אלה מתערבבים בשלווה בעוד כל אחד דואג לעיסוקיו. התקשנו שלא להתפלא מההרמוניה והשלווה השוררות בין כל יושבי החווה. התנערנו מהדעות הקדומות על "חוות"- זוהי נירוונה של דו-קיום בין בעלי החיים. לא הייתי מופתע לו הייתי נתקל בזאב המקראי החולק פינת צל עם כבש.

 

נדמה כי החיים השלווים והמתמזגים של בעלי החיים בחוות האלפקות משקפים את נטיית רוחם של צוות העובדים. נעמה ואילן דביר הם המייסדים ומנהלי חוות האלפקות. נעמה, אם לשישה ילדים, שואבת רבות מהיחסים הקלילים עם הטבע, כמו אלה השוררים בחוות האלפקות. והתלהבות צוות העובדים מוצגת דרך חיוכיהם ודרכי הנועם שלהם בעת עבודתם.

 

הגישה ההרמונית לטבע והטיפול המסור לשלום בעלי החיים הם הדרכים להבדיל את חוות האלפקות מכל חווה אחרת, ולמעשה אלה נעשו סימני ההיכר של חוות האלפקות. אז בין אם אתה מעוניין במפגש פנים אל פנים עם אלפקה ובין אם לא, חוות האלפקות מציעה מפגש פנים אל פנים עם "קהילת חווה" שיצרה מודל של חיים הרמוניים לאוכלוסיות שונות של בעלי חיים - מודל המציג גם מסר עמוק לאוכלוסיות שונות של אנשים.

 

 

Please reload

לחצו להוראות הגעה:

צרו קשר

חוות האלפקות מצפה רמון

אימייל: office@alpaca.co.il

טלפון: 08-6588047

פקס: 08-6586067

נייד: 052-8977010

פייסבוק: Alpaca Farm חוות האלפקות

מאמרים

 

חוות האלפקות מצפה רמון | office@alpaca.co.il | טלפון: 08-6588047 | פקס: 08-6586067 | נייד: 052-8977010 | עיצוב והקמת אתר: בר דביר צילומים: טל מזומן, חיים רביה ונוספים | ecpm - קידום אתרים אורגני