צימרים במכתש רמון – בסיס מצוין לטיולים

 

אם תחפשו באינטרנט צימרים באזור מכתש רמון בוודאי תמצאו הרבה המלצות על חוות האלפקות. לא רק בזכות הצימרים והסוויטות שלנו אלא מפני שאנו מציעים אטרקציות שנחשבות לטובות ביותר באזור, החל בפעילויות יצירה לילדים ועד לטיולי סוסים למבוגרים. אבל בשורות הבאות נרצה לספר לכם על דבר "קטן" שתמיד הופך צימרים במכתש רמון לבחירה מומלצת – והכוונה כמובן למכתש עצמו.

 

כמה מילים על המכתש

 

מכתש רמון הוא אחד מחמישה מכתשים שמצויים בנגב ולמעשה הגדול ביותר בעולם מסוגו, עם רוחב של תשעה קילומטרים במקום הרחב ביותר, ובאורך של ארבעים קילומטרים בערך. אזור מיוחד זה שנוצר בתהליך גיאולוגי של שחיקה בן מיליוני שנים, מציע מספר אתרים שאין כדוגמתם בישראל ואף בעולם כולו. כמו כן, לאחרונה הוכרז המכתש בתור "שמורת אור" עקב תנאי החשיכה המצוינים השוררים בו, שמאפשרים ליהנות ממבט מדהים אל אלפי כוכבים שנדלקים לעת ערב בשמיים.

 

כאמור, מהחווה שלנו ניתן להגיע אל המכתש בטיול על סוסים מאולפים וחביבים, וכמובן שאפשר לצאת באזור גם לטיולים רגליים, על אופניים, על ג'יפים ועל רכבים ממונעים אחרים. כך מגיעים אל האתרים המיוחדים של המכתש כדוגמת קיר האמוניטים, אשר בו משובצים מאובנים של בעלי חיים מהים הקדום, ויש עוד מספר קירות כאלו באזור המכתש. עוד מקום מלהיב ומעניין במיוחד במכתש הוא "הנגרייה" או "המנסרה" שבה עשרות אלפי שברים מאורכים של אבני קוורץ מבריקות, אשר נוצרו בתהליכים גיאולוגיים ארוכי שנים ובסביבה של חום ולחץ רב. דרך אגב, למי שמעוניין ללמוד על התהליכים המרתקים שהובילו ליצירת המכתש, וכן על הצמחייה ובעלי החיים שבו, מומלץ להגיע אל מרכז המבקרים על שם אילן רמון ז"ל, ובתוך כך גם להתוודע לסיפורו של האסטרונאוט הישראלי הראשון.

 

זו הייתה רק סקירה קצרה של מספר מקומות מעניינים בסביבות המכתש, וכאשר תגיעו אלינו נשמח לספר לכם על נוספים כמו נחל ארדון, נחל רמון, הר ארדון, עין סהרונים ועוד. אתרים אלו ונוספים מהווים יעד מושלם לכל מי שרוצה לחוות סביבה מדברית במיטבה, החל במשפחות בהרכב מלא, דרך קבוצות חברים, ועד לזוגות בנופש רומנטי.

 

להזמנת צימרים או סוויטות ולקבלת עוד מידע, צרו קשר עם חוות האלפקות בטלפונים 08-6588047 ו- 052-8977010 או במייל office@alpaca.co.il.

לחצו להוראות הגעה:

צרו קשר

חוות האלפקות מצפה רמון

אימייל: office@alpaca.co.il

טלפון: 08-6588047

פקס: 08-6586067

נייד: 052-8977010

פייסבוק: Alpaca Farm חוות האלפקות

מאמרים

 

חוות האלפקות מצפה רמון | office@alpaca.co.il | טלפון: 08-6588047 | פקס: 08-6586067 | נייד: 052-8977010 | עיצוב והקמת אתר: בר דביר צילומים: טל מזומן, חיים רביה ונוספים | ecpm - קידום אתרים אורגני