פעילות אתגרית לקבוצות בחווה במדבר

 

ליד מכתש רמון ובלב המדבר שוכנת חוות אלפקות ייחודית מסוגה בעולם, המתמקדת בהפקת צמר מאלפקות ומציעה חוויית אירוח שלווה לצד עדרי אלפקות, לאמות וסוסים. בנוסף, במתחם ייחודי זה מקיימים מגוון פעילויות אתגריות לקבוצות המבוססות על גישת ODT, המיועדת לפיתוח מיומנויות חברתיות בתנאי שטח.

 

פעילות אתגריו עם חיות החווה

 

רבות מחלקן של פעילויות האתגריות שלנו מבוססות על מפגש קרוב וייחודי עם עדרי האלפקות והלאמות שהינן חיות עדינות וחכמות. ההובלה והתקשורת איתן ביחד עם שיתופי פעולה בתוך הקבוצה, מאתגרים את המשתתפים ויוצרים חוויה ייחודית, מהנה, מגבשת ומלמדת.

 

מגוון פעילויות מאתגרות

 

יש לנו בחווה מגוון פעילויות מאתגרות, מתוכן כל קבוצה יכולה למצוא פעילות אתגרית שמתאימה לה. את הפעילות נתאים למאפייני וצרכי הקבוצה, גיל משתתפיה, יעדי הפעילות, לוחות זמנים ועוד. כך לדוגמא, אנו מציעים את הפעילויות הבאות:

 

- מסלול מכשולים מאתגר- פעילות גיבוש אתגרית ותחרותית הדורשת להוביל לאמות לאורך מסלול מכשולים. הפעילות נערכת בשתי קבוצות כשכל קבוצה נחלקת לזוגות או לשלישיות. המסלול עצמו הוקם במיוחד עבור משימות ODT בהתאמה ליכולת של הלאמות. מעבר לכך הפעילות בוחנת את יכולת פרטי הקבוצה להוביל את הלאמות תוך כדי עמידה בתנאי לחץ ומגבלות זמן וצורך בשיתופי פעולה והקשבה לזולת.

- הפרדה של עדר אלפקות- פעילות אתגרית בקבוצות הדורשת להפריד עדר של תשעים אלפקות לפי צבעים. ההצלחה במשימה דורשת לחשוב מחוץ לקופסא, שימוש נכון בשטח מוגבל, קבלת החלטות בקבוצה, יכולת הובלה ומנהיגות ועוד.

ניתוח עדר סוסים- משימה אינטליגנטית ומאתגרת אשר באמצעות משימות שונות עם עדר סוסים דורשת להבין ולנתח מאפיינים חברתיים של העדר, כדוגמת היררכיה ודומיננטיות. המסקנות המופקות ממשימה זו ניתנות להשלכה לאופן הפעילות של קבוצות אנשים במסגרות שונות תוך קבלת סמכותו של האחר.

- ניווט במדבר עם לאמות- משימת שטח מאתגרת ומורכבת הבנויה ממספר משימות. הראשונה דורשת לארגן ציוד ולהעמיסו על גבי הלאמות באופן נכון, יעיל ובטוח. בחלקה השני של הפעילות יש לנווט במדבר בעזרת מפה תוך כדי הובלת הלאמות וניסיון לעמוד בלוחות זמנים. לבסוף משתתפי הפעילות יגיעו לנקודה מבוקשת בה יידרשו לבצע מספר משימות שיכולות להתבצע גם כתחרות בין קבוצות.

 

הזמנת פעילות אתגרית לקבוצות

 

להזמנת פעילות גיבוש אתגרית , קבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם חוות האלפקות בטלפונים 08-6588047 ו-052-8977010 או במייל office@alpaca.co.il.

לחצו להוראות הגעה:

צרו קשר

חוות האלפקות מצפה רמון

אימייל: office@alpaca.co.il

טלפון: 08-6588047

פקס: 08-6586067

נייד: 052-8977010

פייסבוק: Alpaca Farm חוות האלפקות

מאמרים

 

חוות האלפקות מצפה רמון | office@alpaca.co.il | טלפון: 08-6588047 | פקס: 08-6586067 | נייד: 052-8977010 | עיצוב והקמת אתר: בר דביר צילומים: טל מזומן, חיים רביה ונוספים | ecpm - קידום אתרים אורגני